Školske 2016/2017. godine u Osnovnu školu  „Ivan Goran Kovačić“ upisalo se 57 učenika, od kojih će 49 pohađati nastavu na srpskom jeziku, a 8 na mađarskom jeziku. U odnosu na prošlu godinu ove školske godine imamo 12 učenika više. Za prvake je 31. 8. 2016. u 17 časova bio organizovan svečani prijem, na kojem smo se potrudili da ih ohrabrimo i da im ulepšamo ovaj važan dan. Naši budući đaci su mogli uživati u prigodnom programu koji su im pripremili njihovi malo stariji drugari, a nakon priredbe učitelji su ih poveli u đačke klupe.

Pored škole, za naše učenike su se pobrinuli i Grad Subotica i Mađarski nacionalni savet, koji su ih i ove godine tradicionalno obradovali poklončićima povodom njihovog polaska u školu.

Želimo im puno sreće u školovanju, kao i lepih, drugarskih dana!

Az Ivan Goran Kovačić Általános Iskolában a 2016/2017-es tanévet 57 elsős kezdi meg, 49 tanuló szerb nyelven és 8 diák fog magyar nyelven tanulni. A tavalyi tanévhez képest 12 tanulóval többen íratkoztak be intézményünkbe. Első osztályos diákjainkat 2016. augusztus 31-én 17 órakor fogadtuk ünnepélyes tanévnyitó műsorral, melyet másodikos iskolatársaik készítettek számukra, majd megismerkedtek tanítóikkal, akik  bevezették őket az iskolai életet meghatározó színhelyre, a tanterembe.

Elsős tanulóinkat ajándékcsomag is várta, melyet a Magyar Nemzeti Tanácsnak és Szabadka Város adományának köszönhetünk.

Sok szerencsét és sikert, jó barátokat kívánunk az előttetek álló iskolás évekhez!