Министарство Просвете, науке и Технолошког развоја
Највећа акција садње стабала у Србији „Засади дрво“ покренута је 2019. године и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице. Поред пошумљавања тим „Засади дрво“ бави се и едукацијом и подизањем свести јавности о значају шума. У оквиру ове сезоне која траје до априла 2022. године, планирана се садња од 200 000 садница широм Србије, а у фокусу су најмлађи, јер је њихово укључивање у овакве акције веома важно како бисмо им приближили природу.
Ученици првог разреда су засадили у дворишту школе садницу белог бора, током ове акције коју је школа бесплатно добила.

Oktatási, Tudományos és Technológiai Fejlesztési Minisztérium
2019-ben indult útjára a legnagyobb szerbiai faültetési akció, az „Ültess fát”, amelynek célja az egészséges környezet megőrzése, valamint a közösség fenntartható fejlődése. Az erdőtelepítés mellett oktatással és az erdők fontosságának társadalmi tudatosításával is foglalkozik az „Ültess fát” csapat. A 2022 áprilisáig tartó idény keretében 200 000 palántát terveznek elültetni Szerbia szerte, és a hangsúly a legfiatalabbakon van, mert az ilyen akciókban való részvételük nagyon fontos, hogy közelebb hozzuk hozzájuk a természetet.
Az első osztályos tanulók az akció során egy fehér fenyőpalántát ültettek az iskola udvarában, melyet az iskola ingyen kapott.