ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ И ЗАВРШЕТАК ФОТО КОНКУРСА ''СРЕЋА ОКО НАС''

У ОШ ''Иван Горан Ковачић'', поводом Дана толеранције и завршетка фото конкурса ''Срећа око нас'', одржана је пригодна свечаност. Пред пуном салом гостију, ученици школе извели су приредбу у којој је акценат стављен на толеранцију, уважавање и поштовање међусобних разлика. Након приредбе, жири фото конкурса у саставу Миле Тасић, ликовни критичар и уметник, председник жирија, Слађана Данна Саулић, професионални фотограф и Тијана Владић Секереш, суоснивач Урлик-а, групе за развој културног активизма у Суботици, прогласили су победнике фото конкурса. На конкурс је пристигло 36 фотографија, а награде су додељене за први и други циклус образовања. По одлуци жирија награђени су следећи ученици:

први циклус:

1. место Максим Попов, ОШ ''Иван Горан Ковачић''

2. место Дуња Борош, ОШ ''Иван Горан Ковачић''

3. место Мирна Минић, ОШ ''Иван Горан Ковачић''

други циклус:

1. место Татјана Хорват, ОШ ''Ђуро Салај''

2. место Бианка Пећерић, ОШ ''Јован Микић''

3. место Ања Давидовић, ОШ ''Пионир'' Стари Жедник

Специјалну награду по одлуци жирија освојила је Ања Аничић, ОШ ''Ђуро Салај''.

Награде за победнике обезбедили су ’’TippNet’’ и ’’Eurocinema’’ биоскоп, а сваки учесник конкурса добио је поклон књижаре ’’Stil B’’ и захвалницу. Поклон пакете за жири обезбедила је Паску кафа.

Задовољни одзивом ученика на први фото конкурс, организатори су најавили дружење истим поводом и следеће године.

thumbnail 1 thumbnail 2

thumbnail 3 thumbnail 4